LEXXUS-PREDAJ súbor 4 budov v úplnom centre Banskej Bystrice,Dolná ul. - LEXXUS, a.s.

PREDAJ súbor 4 budov v úplnom centre Banskej Bystrice,Dolná ul.

Predaj, Banská Bystrica

Budova
rozloha 1708.52 m²
ulica Dolná

Budova na predaj v Banskej Bystrici

Spoločnosť LEXXUS a.s. ponúka EXKLUZÍVNE na predaj súbor 4 budov s príslušenstvom, vlastným parkovaním a veľkou záhradou v úplnom centre mesta Banská Bystrica priamo v pešej zóne v hornej časti Dolnej ulice v bezprostrednej blízkosti dominanty centra mesta- námestia SNP.

Celková úžitková plocha objektov je 1708,52 m2 , celková výmera pozemku 1902 m2, z toho zastavaná plocha 1126 m2 + záhrada 776 m2.

Budovy sa skladajú z 10 bytových a 11 nebytových priestorov s príslušenstvom.

Súboru budov dominuje zrekonštruovaná trojpodlažná historická budova Meštianskeho domu (budova A).

Fasáda Meštianskeho domu ako aj interiérové priestory a strecha boli profesionálne rekonštruované reštaurátormi v súlade s Pamiatkovým úradom.
V hlavnej budove sa nachádzajú byty, nebytové priestory a funkčné obchodné priestory - reštaurácia v suteréne, predajňa nití a pražiareň kávy, v budove (C ) tetovacie štúdio.

Cez vstupnú bránu Meštianskeho dom vstupujeme do vnútornej časti nehnuteľnosti , ktorú tvoria 3 dvojpodlažné budovy (B, C a D), dvor so zámkovou dlažbou a prechod do zadnej časti, v ktorej sa nachádza menší nebytový priestor (F) a hospodárska stavba (E)- možnosť parkovania pre 5 vozidiel + garáž. Predmetná stavba nie je pamiatkovo chránená a ponúka potenciál vytvorenia parkoviska priamo na pozemku.

V poslednej zadnej časti pozemku sa nachádza záhrada s drevinami a zeleňou.

Časť bytov a nebytové priestory sú po rekonštrukcii, menené okná, rozvody vody, elektriny, radiátory. V hlavnej budove (A) má každý priestor svoj elektromer, v objekte je kamerový systém.

Budovy majú svojou polohou, skladbou ako aj objemom jednotlivých nehnuteľností veľký potenciál. V súčasnosti je väčšina bytov ako aj nebytových priestorov v aktívnom nájme.
TOPPONUKA

Poloha nehnuteľnosti na mape

Dolná, Banská Bystrica, Slovensko

Pre viac informácií kontaktujte

GR-528

Podrobné informácie

vrátane provízie
3
1902 m²
1708.52 m²
vlastné vyhradené
drevené
asfaltová cesta

Napíšte nám